Для тих, у кого немає совісті, існують примусові заходи

Історії, з якими щодня зустрічаються державні виконавці, працюючи із батьками-боржниками по аліментах, вражають.

У місті Суми батько, маючи обов’язок за рішенням суду сплачувати своїй доньці Анастасії 500 гривень щомісяця, накопичив борг по аліментах 22 тисячі гривень, хоча себе ні в чому не обмежував. Цього літа навіть надумав відпочити за кордоном. Та не так сталося, як гадалося – наявність прізвища у Єдиному державному реєстрі боржників завадила перетину кордону.+

Подібна історія трапилася й у Глухові, коли тільки заборона виїзду за кордон примусила батька сплатити дитині аліментний борг у сумі понад 26 тисяч гривень.

У Ромнах після отримання чотирьох постанов про обмеження, передбачених законодавством, батько погасив заборгованість по аліментах в сумі 30 тисяч гривень, а в Охтирці – 19 тисяч гривень.

Завдяки такій дієвості нові інструменти впливу на боржників по аліментах суспільством визнані як ефективні та справедливі. У цьому переконують і цифри: на Сумщині станом на 01 серпня 2018 року на користь дітей стягнуто більше 61 мільйона гривень.