НОВІ ЗАКОНОДАВЧІ КРОКИ ЗАРАДИ ДІТЕЙ

Міністерство юстиції одним із пріоритетних напрямків діяльності визначає турботу про підростаюче покоління українців. Динаміка роботи по боротьбі з неплатниками аліментів отримала схвальну оцінку у суспільстві. Разом з тим, Мінюст і далі продовжує ініціювати корисні справи заради благополуччя дітей.

На часі – питання приєднання України до Гаазька конвенція про захист дітей. Приєднання України до Гаазької конвенції про захист дітей і співробітництво з питань міждержавного усиновлення забезпечить дотримання гарантій під час усиновлення та захистить права дітей після нього. На сьогодні 98 країн є учасниками Конвенції, в тому числі такі країни, як США, Італія, Іспанія, Франція, Канада, Ізраїль, куди здебільшого від’їжджають всиновлені іноземцями українські діти.

Україна досі не приєдналися до Конвенції, хоча на рівні центральної виконавчої влади і президента неодноразово вживалися заходи, спрямовані на участь України в цьому важливому міжнародно-правовому інструменті. Повноправною учасницею Конвенції Україна може стати лише після ухвалення Верховною Радою закону про приєднання до Конвенції. Такий законопроект було розроблено Міністерством юстиції за участі всіх зацікавлених органів влади, а в жовтні 2017 року президент подав його на розгляд парламенту.

Нині серед юридичної громадськості, у правозахисних колах активно обговорюється ця ініціатива, адже питання актуальне і стосується доль багатьох дітей.