СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ ЗВІЛЬНЯЮТЬ ЛЮДИНУ ВІД ТЯГАРЯ БОРЖНИКА

Засоби примусу є дієвими заходами забезпечення виконання тих чи інших зобов’язань. На жаль, у сучасному світі не всі люди розуміють важливість принципів своєчасності та сумлінності при виконанні своїх обов’язків, тому органам юстиції доводиться застосовувати заходи примусу, спрямовані на стимулювання відповідальної поведінки у несумлінних громадян.
Прикладом таких заходів є суспільно корисні роботи, підставою до примусового виконання яких є заборгованість по несплаті аліментів понад 6 місяців. До речі, вид суспільно корисних робіт визначається органом місцевого самоврядування та призначаються за рішенням суду на строк від 120 до 240 годин і виконуються не більше 8 годин на день.
З початку 2019 року правниками юстиції було винесено 1600 постанов про адміністративне правопорушення та стягнуто 130 тисяч гривень внаслідок виконання боржниками суспільно корисних робіт. Під дію таких санкцій потрапив чоловік на Ямпільщині, який був винен своєму синові понад 18 тисяч гривень. Не бажаючи працювати на суспільно корисних роботах, йому довелося сплатити всю суму заборгованості.
У Білопільському районі також стався схожий випадок. Чоловік заборгував своїй дитині понад 6 тисяч гривень. Спеціалістами юстиції було складено та направлено до суду постанову про притягнення боржника до адміністративної відповідальності. Неплатник відпрацював на суспільно корисних роботах та розрахувався з чадом. Але, не бажаючи усвідомлювати життєвий урок, батько й надалі продовжував накопичувати борг по аліментах. Тільки після повторно складеної постанови про адміністративне правопорушення він здався та погасив всю суму заборгованості, яка сягнула 7 тисяч гривень.
Вкотре пакет законів #ЧужихДітейНеБуває не залишив без захисту дітей, які потребували допомоги та знайшов шлях до порозуміння у відносинах батьків та підростаючого покоління.