З почуттям обов’язку перед батьками…

Щодо обов’язку повнолітніх дітей піклуватися про своїх непрацездатних батьків інформує фахівчиня Сумського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ніна Шульженко.
Діти повинні добровільно надавати допомогу та підтримку своїм непрацездатним батькам, компенсуючи надану турботу.
Однак, неможливо змусити дорослих повнолітніх дітей любити та поважати своїх батьків. Відповідно до Сімейного кодексу України повнолітні діти зобов’язані утримувати батьків, які є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги. Обов’язок виплачувати аліменти батькам покладається лише на повнолітніх дітей.
Якщо батьки були позбавлені батьківських прав, які не були поновлені, то обов’язку на утримання їх дітьми не виникає. Потреба матеріальної допомоги полягає в тому, що батьки не мають можливості забезпечити своє гідне існування у зв’язку із відсутністю пенсій чи їх низького розміру, а також у зв’язку із відсутністю у них інших джерел існування.
Позов про стягнення аліментів може бути пред’явлений до одного з дітей, до кількох з дітей, до всіх дітей разом. Розмір аліментів визначається в судовому порядку, в залежності від матеріального, сімейного становища батьків та дітей. Судом враховуються такі інтереси сторін: непрацездатність батьків та їх потреба у матеріальній допомозі, матеріальне становище дітей, догляд дітей за батьками тощо. Визначаючи розмір аліментів, у кожному конкретному випадку, суд враховує всі види заробітку чи доходу як дітей, так і батьків. На визначення розміру аліментів можуть впливати мінливість, нестабільність доходу, проживання за кордоном, одержання частини доходу в натуральній формі тощо.
Діти можуть бути звільнені судом від обов’язку утримувати батьків та обов’язку брати участь у додаткових витратах, якщо судом буде встановлено, що батьки ухилялись від виконання своїх батьківських обов’язків.
= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =
За отриманням безоплатної правової допомоги звертайтеся до:
Сумський місцевий центр –
40000, м. Суми, вул. Покровська 9/1. тел. (0542) 66-51-08; 066-771-32-61;
098-380-69-38.
Білопільське бюро правової допомоги –
41800, м. Білопілля, вул. Соборна, 53. тел. (05443) 9-10-87
Краснопільське бюро правової допомоги –