Ефективна співпраця та користь

Громадські роботи далеко не новий вид кримінального покарання або адміністративного стягнення у законодавчому просторі України.

Порушнику надається можливість в першу чергу – безоплатно, а також публічно та на користь громади спокутувати свою вину і таким чином відшкодувати нанесені збитки.

У тісній співпраці продовжуємо працювати з Сумським районним сектором № 4 філії Державної установи «Центр пробації» в Сумській області, діяльність якого поширюється на весь Сумський район і нашу територіальну громаду зокрема.

Для цього, завчасно, рішенням сорок першої сесії восьмого скликання Миколаївської територіальної громади, до складу якої входить 5 старостинських округів, у листопаді 2023 року нами були погоджені та затверджені переліки об’єктів та видів робіт, на яких відбуватимуть кримінальні покарання та адміністративні стягнення засуджені та порушники у 2024 році.

На території нашої Миколаївської територіальної громади Сумського району лише за останній час вже відпрацювали призначені години громадських робіт 11 осіб – виконували роботи по розчищенню снігу, вирубували чагарники, рубали дрова, прибирали на зупинках громадського транспорту і т.д.

«В цілому, хотів би зазначити, що підоблікові  уповноваженого органу з питань пробації – це насамперед наші місцеві жителі, яких ми всі гарно знаємо, і які привели до ладу територію сільського будинку культури, зупинки громадського транспорту, територію закладів освіти та зробили багато іншого корисного, адже для кожного села така робота, та ще й безкоштовна є суттєвою допомогою у благоустрою території громади, особливо у зимовий період та навесні», – Сергій САМОТОЙ, голова Миколаївської сільської територіальної громади Сумського району.