У водоймах України триває заборона вилову риби на зимувальних ямах

З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.
Зимувальна яма – поглиблена ділянка дна водного об’єкта, де скупчуються водні біоресурси в зимовий період. Однак, не кожне заглиблення на дні водойми може бути зимувальною ямою. У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією.
Для охорони та створення сприятливих умов зимівлі водних біоресурсів територіальними управління Держрибагентства видано відповідні накази із зазначенням переліків та меж зимувальних ям, де вилов риби заборонено. Переглянути документи можна на телеграм-каналі Держрибагентства за посиланням https://t.me/dargme/1777

З 1 ЛИСТОПАДА НА СУМЩИНІ ВВЕДЕНА ЗАБОРОНА ВИЛОВУ ВОДНИХ БІОРЕСУРСІВ НА ЗИМУВАЛЬНИХ ЯМАХ
З переліком зимувальних ям можна ознайомитись за посиланням або на сайті Сумського рибоохоронного патруля.
Закликаємо громадян бути відповідальними та дотримуватися встановленої заборони на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах. У разі виявлення порушень – особи будуть притягнуті до відповідальності згідно з нормами чинного законодавства.
При виявленні незаконного вилову риби терміново повідомляйте на «гарячу лінію» Сумського рибоохоронного патруля: (096) 83-82-570, (0542) 77-17-15.