Підготовка сучасного уроку фізичної культури

Роль виховання здорового способу життя, інтересу до спорту, самодисципліни важко переоцінити. Даний напрям освітньої діяльності у закладах освіти Миколаївської ОТГ, за традицією, займає одну із ключових позицій. Черговим кроком у цьому русі став проведений 05.04.2018 семінар для вчителів фізичної культури «Сучасні підходи до організації та проведення уроків фізичної культури». До заходи долучилися педагоги нашої громади, а також Бездрицької та Нижньосироватської сільських рад.

Семінар мав насичену програму і містив актуальні питання, зокрема, шляхи зацікавлення учнів фізичною активністю та спортом. Методист з фізичної культури відділу освіти, молоді та спорту проаналізував нормативно-методичне забезпечення викладання предмету «Фізична культура», особливості організації навчально-виховної та фізкультурно-оздоровчої роботи у закладах загальної середньої освіти, сучасні підходи до організації та проведення уроків фізичної культури, методику їх проведення у 1-4 класах в умовах реалізації концепції Нової української школи. Важливою частиною роботи став аналіз відеоуроку з використанням інноваційних технологій, спрямованих на стимулювання роботи обох півкуль головного мозку дітей.

Під час підведення остаточних підсумків методистом відділу надано рекомендації вчителям фізичної культури для врахування в подальшій роботі:

• при проведенні уроків фізичної культури, фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів застосовувати індивідуальний та диференційований підхід до учнів та дозувати навантаження відповідно до груп здоров’я;
  • організовувати урок з урахуванням інтересів дітей, впроваджувати інноваційні технології;
  • удосконалювати методичний інструментарій, спрямований на зацікавлення учнів фізичною активністю.